تجهیزات رک (Accessories)

نگهدارنده کابل (CABLE MANAGEMENT)

یک پنل 1 یونیت قابل نصب در جلو و عقب رک، دارای 5 عدد قلاب از جنس ABS می باشد که جهت ساپورت و آرایش کابل ها استفاده میشود.

چرخ رک (CASTORS)

در رک های ایستاده 4 چرخ قفل دار برای حرکت دادن رک و جابجایی وجود دارد، چرخ های مزبور باید توانایی تحمل وزن رک بعد از نصب تجهیزات در داخل آن را داشته باشند .

بلانک پنل رک (BLANK PANEL)

در رک تجهیزاتی وجود دارد که بسیار حساس می باشند. به همین دلیل از صفحه های محافظ جهت در قسمت جلوی تجهیزات داخل رک و حفاظت از آسیب های احتمالی و ایمنی بیشتر استفاده می شود. به این صفحه های محافظ بلانک پنل گفته می شود.

سینی ثابت رک (STATIONARY SHELF)

طبقه های ثابت رک در انواع 1 الی 4 یونیت و تخت و در عمق های 25 الی 80 سانتیمتر جهت نصب در رکهای دیواری و ایستاده وجود دارند. در مدلهای 1 الی 4 یونیت طبقات فقط بر روی آدابتور جلو رک نصب و برای تجهیزات با وزن کم استفاده میشوند.در حالیکه طبقه های تخت از چهار طرف رک پیچ می شوند و می توان تجهیزات سنگینی مثل سرورهای تاور ، مونیتور ، یو پی اس وغیره را بر روی آنها قرار داد .

سینی متحرک رک ( TELESCOPIC SHELF )

جهت قرارگیری کیبورد و ماوس در داخل رک های ایستاده مورد استفاده قرار می گیرد و بصورت کشویی جلو می آید و مانند یک کنسول جهت کاربری آسان سرپرست شبکه عمل میکند . سایز آن استاندارد و عمق مفید آن 35 سانتیمتر میباشد که متناسب با عمق رک، ریلهای مناسب آن ارائه می شود ..

پیچ و مهره رک (NUT & SCREW)

این پیچ، مهره ها و واشرها از نوع آبکاری گالوانیزه می باشند که کیفیت پوشش آنها با آزمایشات Salt Spray تست و کنترل می گردد. مهره های مذکور درون شکاف آدابتور های رک در محل دلخواه قرار می گیرند و نیاز به نگهداشته شدن توسط آچار هنگام بستن پیچ ندارند. واشرهای پلاستیکی مشکی که زیر پیچ ها قرار می گیرند زیبایی خاصی به نمای رک می بخشند.

فن رک (FAN)

براي خنك نگه داشتن و تهويه صحيح اجزاي داخلي رك با ولتاژ کار 220 ولت ( در بعضی از پروژه های مخابراتی از 48 ولت ) و ابعاد 12×12 سانتیمتر استفاده میگردد كه معمولاً در سقف رك نصب مي شود.

پاور ماژول رک (POWER DISTRIBUTION UNIT)

یک قطعه آلومینیومی است مجهز به تعدادي پريز برق که به منظور تغذيه اجزاي داخلي رك به خصوص سوئيچ، سرور و سایر تجهیزات استفاده میشود. تعداد پریزهای آن معمولا 2 الی 3 پورت جهت رکهای دیواری و در سایز 19 اینچ دارای 6 الی 9 پورت جهت رکهای ایستاده و یا دیواری می باشد. لازم بذکر است در صورت نیاز به پورتهای بیشتر میتوان از نوع عمودی آن تا 42 پورت استفاده نمود.

لایت پنل رک ( LIGHT PANEL)

یک پنل فلزی 19 اینچ به ارتفاع 1 یونیت دارای لامپ فلورسنت با قابلیت نصب در داخل رک جهت نوردهی بروی تجهیزات نصب شده در آن میباشد.

کیس رکمونت ( RACK MOUNT CASE )

به کیس هایی اطلاق می شود که مطابق با استاندارد 19 اینچ بوده و در سایزهای 2 الی 4 یونیت در داخل رک نصب میشوند دارای درب قفل دار و فیلتر جلوگیری از ورود غبار به درون کیس هستند و به علت نوع طراحی حجم کمی از فضای رک را اشغال می کنند.

فن رک

فن ۱۲×۱۲ سانتیمتر که با ولتاژ ۲۲۰ ولت کار میکند و جهت تهویه بهتر در داخل رک ها نصب می شود.